انتشارات تاک از افغانستان با ۶۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ انتشارات تاک که به صورت تخصصی در عرصه‌ ادبیات فارسی در افغانستان فعالیت می‌کند، ‌در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته است. محمدحس ادبیات اقلیت ـ انتشارات تاک که به صورت تخصصی در عرصه‌ ادبیات فارسی در افغانستان فعالیت می‌کند، ‌در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته است. محمدحس Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » انتشارات تاک از افغانستان با ۶۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد

انتشارات تاک از افغانستان با ۶۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد

انتشارات تاک از افغانستان با ۶۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد

ادبیات اقلیت ـ انتشارات تاک که به صورت تخصصی در عرصه‌ ادبیات فارسی در افغانستان فعالیت می‌کند، ‌در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور یافته است.

محمدحسین محمدی، مدیر انتشارات تاک با اعلام این خبر گفت که این انتشارات با نمایش و فروش بیش از ۶۰ عنوان کتاب ادبی ‌از ۱۳ تا ۲۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده است.

وی در همین زمینه افزود: «از میان شصت عنوان یادشده، ۲۳ عنوان، چاپِ اول است که برای نخستین‌ بار در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی و عرضه می‌شوند. ۱۷ عنوان نیز تجدیدِ چاپ هستند که در کنار دیگر کتاب‌های تاک به فروش می‌رسند».

این داستان‌نویس افغانستانی در زمینه برنامه‌های جنبی انتشارات تاک در این نمایشگاه گفت: «بسیاری از شاعران و نویسندگان صاحب اثر که تاک کتاب‌هایشان را منتشر کرده است، در ایران حضور ندارند. با این حال، همان تعدادی که در ایران هستند، در روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در غرفه تاک حضور می‌یابند تا زمینه آشنایی خوانندگان کتاب‌ها با صاحبان اثر فراهم شود. هم‌چنین برای بعضی از کتاب‌های چاپ‌ِ اول مراسم رونمایی برگزار می‌کنیم. در این برنامه‌‌ها، نویسندگان و شاعرانی که کتاب تازه‌چاپ در تاک دارند، کتاب‌های خود را برای علاقه‌مندان امضا می‌کنند».

مدیر انتشارات تاک درباره روند فعالیت این نشر گفت: «با تغییر و تحولاتی که در ساختار مدیریتی تاک در سال ۱۳۹۵ انجام شد، همکارانی تازه به تاک پیوستند. زکیه میرزایی، صاحب‌امتیاز انتشارات تاک به شمار می‌رود. البته با حضور صادق دهقان به عنوان مدیر تولید و سرویراستار و نادر موسوی به عنوان مدیر بخش کودک و نوجوان و مدیر فروش تلاش داریم در این دوره از فعالیت تاک به بخش‌هایی بپردازیم که از نگاه دیگر ناشران افغانستانی نادیده مانده است و می‌خواهیم زمینه‌های کاری خود را کم کم گسترش دهیم. در همین باره، برنامه‌هایی روی دست داریم که در زمان مناسب به اطلاع همگان می‌رسد».

محمدی از فراهم شدن زمینه حضور ناشران افغانستانی در بازار نشر ایران استقبال کرد و افزود: «هرگونه ایجاد تسهیلات برای حضور صنعت نوپای چاپ و نشر افغانستان در نمایشگاهی مانند نمایشگاه کتاب تهران یکی از دریچه‌های تعامل و تبادل فرهنگی میان دو ملت هم‌فرهنگ افغانستان و ایران است. به همین دلیل، هر دو طرف افغانستانی و ایرانی باید تلاش کنند بیش‌ترین بهره را از این بستر مناسب ببرند».

به گفته محمدی، غرفه انتشارات تاک در سالن کشورها، ورودی F1 قرار دارد و همکاران تاک هر روزه پذیرای علاقه‌مندان به کتاب هستند. نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب واقع در عوارضی اتوبان تهران ـ قم قرار دارد.

ادبیات اقلیت ـ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا