انتشار شماره پنجم مجله نیویورکفا (نیویورکر به زبان فارسی) Reviewed by Momizat on . پنجمین شماره از مجلۀ «نیویورکفا» (نیویورکر به زبان فارسی) شمارۀ آذر و دی 1394، منتشر شد. ادبیات اقلیت ـ در پنجمین شماره از «نیویورکفا» داستان‌هایی از مایکل کانی پنجمین شماره از مجلۀ «نیویورکفا» (نیویورکر به زبان فارسی) شمارۀ آذر و دی 1394، منتشر شد. ادبیات اقلیت ـ در پنجمین شماره از «نیویورکفا» داستان‌هایی از مایکل کانی Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » انتشار شماره پنجم مجله نیویورکفا (نیویورکر به زبان فارسی)

انتشار شماره پنجم مجله نیویورکفا (نیویورکر به زبان فارسی)

انتشار شماره پنجم مجله نیویورکفا (نیویورکر به زبان فارسی)

پنجمین شماره از مجلۀ «نیویورکفا» (نیویورکر به زبان فارسی) شمارۀ آذر و دی ۱۳۹۴، منتشر شد.

ادبیات اقلیت ـ در پنجمین شماره از «نیویورکفا» داستان‌هایی از مایکل کانینگهم، لوئیز اردریک، الخاندرو زامبرا، لار گرف، تسا هدلی، هاینز اینتسو فنکل و آلیس مک‌درمات منتشر شده است.

داستان‌های این نویسندگان را مژده دقیقی، مرجان محمدی، مرتضی معدنی ثانی، فاطمه راشدی، شیوا مقانلو، غزل فیض و مهرشید متولی ترجمه‌ کرده‌اند.

همچنین در بخش شعر این شماره، باهار افسری و افرا مریدی، شعرهایی از الیزابث متزگر، ایلیین مایلس، ت. ر. هومر و جیمز گالوین را ترجمه کرده‌اند.

مجلۀ ادبی نیویورکر از معتبرترین مجلات ادبی آمریکا و جهان که از سال ۱۹۲۵ تا کنون منتشر شده است. این مجله تأثیر بسیاری بر ادبیات آمریکا داشته است و بسیاری از نویسندگان مطرح جهان با انتشار داستان‌هایشان در این مجله مطرح و معرفی شده‌اند.

مدتی است که مجموعۀ بوطیقا (خانۀ ادبیات داستانی) اقدام به ترجمه و انتشار مجلۀ نیویورکفا کرده است، که ترجمه‌ای است از تازه‌ترین مطالب مجلۀ ادبی نیویورکر و تا کنون پنج شماره از آن منتشر شده است.

چنان که در توضیح بوطیقا آمده است: «نیویورکفا (نیویورکر فارسی)، مجله‌ای مستقل است، که هر دو ماه، با کمترین فاصله زمانی نسبت به امریکا، به صورت الکترونیکی منتشر می‌شود. تمرکز این دوماهنامه بر ترجمه و انتشار داستان‌های کوتاه مجله نیویورکر است اما در هر شماره، تعدادی شعر‌ و مصاحبۀ نویسندگان دربارۀ داستان‌ها نیز ارائه خواهد شد.»

مجلۀ نیویورکفا به سردبیری فرزین فرزام منتشر می‌شود و فرحان نوری مدیر مسئول آن است.

برای دانلود نسخۀ رایگان این مجله و یا خرید نسخۀ کامل آن، به سایت بوطیقا بروید.

ادبیات اقلیت / ۲۵ دی ۱۳۹۴

پاسخ (1)

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا