جلسۀ نقد و بررسی «درآمدی به روایت‌شناسی» برگزار می شود Reviewed by Momizat on . به تازگی کتاب «درآمدی به روایت‌شناسی» با ترجمه‌ی دکتر هوشنگ رهنما و به همت انتشارات هرمس منتشر شده است. این کتاب شامل «روایت‌شناسی» از جرالد پرینس، «درآمدی بر ت به تازگی کتاب «درآمدی به روایت‌شناسی» با ترجمه‌ی دکتر هوشنگ رهنما و به همت انتشارات هرمس منتشر شده است. این کتاب شامل «روایت‌شناسی» از جرالد پرینس، «درآمدی بر ت Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جلسۀ نقد و بررسی «درآمدی به روایت‌شناسی» برگزار می شود

جلسۀ نقد و بررسی «درآمدی به روایت‌شناسی» برگزار می شود

جلسۀ نقد و بررسی «درآمدی به روایت‌شناسی» برگزار می شود

به تازگی کتاب «درآمدی به روایت‌شناسی» با ترجمه‌ی دکتر هوشنگ رهنما و به همت انتشارات هرمس منتشر شده است.

این کتاب شامل «روایت‌شناسی» از جرالد پرینس، «درآمدی بر تحلیل ساختاری روایت‌ها» از رولان بارت و «تحلیل متن ادبی» از تزوتان تودوروف است که هر سه این شخصیت‌ها به نوبه‌ی خود در تکوین و تحویل نظریه‌ی روایت‌شناسی نقش بنیادی داشته‌‌اند.

روایت‌شناسی در ایران دانشی نوپاست، بسیار نوپاتر از رواج آن در بسیاری از دیگر جوامع جهان و ترجمه‌ی منابع مهم در این حوزه بسیار ضروری است.

کتاب «درآمدی به روایت‌شناسی» برای جست‌وجوگران حوزه‌ی روایت‌‌شناسی، گام بسیار مفیدی است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ششم مرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «درآمدی به روایت‌شناسی» اختصاص دارد که با حضور دکتر فرزان سجودی، دکتر امیرعلی نجومیان و دکتر هوشنگ رهنما در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا