جایزه کتاب سال داستان احمد محمود برگزار می‌شود Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ جایزه کتاب سال داستان احمد محمود به همت گروهی از داستان‌نویسان کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، کامران محمدی، دبیر این جایزه گفت: نخستین دوره‌ ادبیات اقلیت ـ جایزه کتاب سال داستان احمد محمود به همت گروهی از داستان‌نویسان کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، کامران محمدی، دبیر این جایزه گفت: نخستین دوره‌ Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جوایز ادبی » جایزه کتاب سال داستان احمد محمود برگزار می‌شود

جایزه کتاب سال داستان احمد محمود برگزار می‌شود

جایزه کتاب سال داستان احمد محمود برگزار می‌شود

ادبیات اقلیت ـ جایزه کتاب سال داستان احمد محمود به همت گروهی از داستان‌نویسان کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، کامران محمدی، دبیر این جایزه گفت: نخستین دوره‌ی جایزه‌ی احمد محمود، امسال در دو شاخه‌ی رمان و مجموعه داستان برگزار خواهد شد و برگزیدگان، روز چهارم دی، همزمان با سالروز تولد احمد محمود معرفی می‌شوند.

محمدی درباره‌ی نحوه‌ی داوری آثار گفت: ما فکر کردیم که بهتر است هیأت انتخاب بزرگ و تا حد امکان فراگیری داشته باشیم تا کار انتخاب آثار، با مشارکت عده‌ی بیش‌تری از فعالان ادبیات داستانی صورت گیرد. به این منظور، ابتدا گروه بزرگی از روزنامه‌نگاران، منتقدان و نویسندگان، به آثار داستانی سال ۹۵ امتیاز می‌دهند و سپس آثار راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی را گروهی از نویسندگان، داوری می‌کنند.

هیات انتخاب دست‌کم پنجاه تن از فعالان ادبیات داستانی خواهند بود و سارا سالار، مهدی ربی، محمدحسن شهسواری، کامران محمدی، پیمان هوشمندزاده و مهدی یزدانی خرم، کار داوری مرحله‌ی نهایی را برعهده خواهند داشت.

محمدی درباره‌ی رقم و نوع جایزه‌ی احمد محمود نیز گفت: جایزه‌ی نقدی سه میلیون تومان است که در روز اختتامیه به برگزیدگان تقدیم می‌شود. علاوه بر این سعی داریم تندیسی هم برای جایزه طراحی کنیم که به یاد محمود به نفرات برتر اهدا شود.

ادبیات اقلیت / ۱۹ تیر ۱۳۹۶

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا