عباس عبدی نویسنده ایرانی درگذشت Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ عباس عبدی از داستان‌نویسان پیشکسوت اصفهان درگذشت. این خبر را جمعی از دوستان وی اعلام کردند و بیان داشتند که این نویسنده شب گذشته در اصفهان دار فا ادبیات اقلیت ـ عباس عبدی از داستان‌نویسان پیشکسوت اصفهان درگذشت. این خبر را جمعی از دوستان وی اعلام کردند و بیان داشتند که این نویسنده شب گذشته در اصفهان دار فا Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » عباس عبدی نویسنده ایرانی درگذشت

عباس عبدی نویسنده ایرانی درگذشت

عباس عبدی نویسنده ایرانی درگذشت

ادبیات اقلیت ـ عباس عبدی از داستان‌نویسان پیشکسوت اصفهان درگذشت.

این خبر را جمعی از دوستان وی اعلام کردند و بیان داشتند که این نویسنده شب گذشته در اصفهان دار فانی را وداع گفته است.

جزئیات مراسم تشییع وی متعاقباً اعلام می‌شود.

عباس عبدی، داستان نویس، متولد ۱۳۳۱ بود. برخی از آثار او عبارت اند از: «قلعۀ پرتغالی»، «دریا خواهر است»، «شناگر» و «باید تو را پیدا کنم». او با نخستین مجموعه داستانی‌اش، «قلعه پرتغالی‌ها»، به عنوان نامزد هشتمین دوره جایزه هوشنگ گلشیری معرفی شد.

خبرگزاری مهر در این باره نوشت: عباس عبدی نویسنده ایرانی متولد سال ۱۳۳۱ بوده و از او مجموعه داستان‌های کوتاه با نام قلعه پرتغالی توسط نشر چشمه منتشر شده‌ بود. داستان‌های کتاب عموماً در جزایر جنوبی ایران و از زبان مردی که دور از خانواده اش در آنجا کار می‌کند، روایت شده‌اند. از عباس عبدی همچنین چند داستان در ماهنامه هفت، عصر پنج‌شنبه، زنده‌رود و… منتشر شده‌ است. درسال ۱۳۸۸ دومین مجموعه داستان وی مشتمل بر ۱۴ اثر، با نام «دریا خواهر است» نیز توسط نشر چشمه انتشار یافته‌ بود. در زمستان ۱۳۸۹ از مجموعه رمان نوجوان امروز توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رمان «شناگر» و همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ۱۳۹۰ نیز سومین مجموعه داستان وی مشتمل بر ۱۳ اثر «باید تو را پیدا کنم» توسط نشر چشمه منتشر شده ‌است.

همچنین مجموعه داستان «پرنده‌های هلندی» نوشته وی در سال ۱۳۹۶ توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شده‌ است. «پرنده‌های هلندی» هم وضعیتی مشابه دیگر آثار این نویسنده داشته و تجربه‌های یک مرد را از جهان اطرافش و همچنین ماجراهایی که او را احاطه کرده اند، در بر گرفته است. عباس عبدی همچنین وبلاگ «راه آبی» را نوشته است.

ادبیات اقلیت / ۲ آذر ۱۳۹۷

خبر تکمیلی:

فرزند این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خبر داد: مراسم ترحیمی در اصفهان و تهران برگزار می‌شود، مراسم تهران روز جمعه از ساعت۱۵:۳۰ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد و مراسم ترحیم در شهر اصفهان روز سه شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برپا می‌شود.

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا