نظر یوسا دربارۀ مسلمانان میانه رو و افراطی Reviewed by Momizat on . به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده رمان «سور بز» در کنفرانس خبری که در بلگراد داشت‌، گفت: باید با تهدیدات تروریست‌هایی که در اسلام‌گرایی افراطی به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده رمان «سور بز» در کنفرانس خبری که در بلگراد داشت‌، گفت: باید با تهدیدات تروریست‌هایی که در اسلام‌گرایی افراطی Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » بین الملل » نظر یوسا دربارۀ مسلمانان میانه رو و افراطی

نظر یوسا دربارۀ مسلمانان میانه رو و افراطی

نظر یوسا دربارۀ مسلمانان میانه رو و افراطی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده رمان «سور بز» در کنفرانس خبری که در بلگراد داشت‌، گفت: باید با تهدیدات تروریست‌هایی که در اسلام‌گرایی افراطی ریشه دارند، مبارزه شود. این خطری است که بر کل جهان اسلام تاثیر می‌گذارد. فراموش نکنید اکثر قربانیان ترور این افراطی‌ها، مسلمانان میانه‌رو، اقلیت‌های مذهبی و افراد سکولار هستند.

این نویسنده پرویی سپس در خلال صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: باید با افرادی که در جهان اسلام در برابر افراط‌گرایی مقاومت می‌کنند‌، همکاری و از آن‌ها حمایت کرد.

به گزارش هرالد تریبون‌، او همچنین افزود: این‌ها دقیقا آسیب‌پذیرترین قشری هستند که نمی‌توانند علیه تروریست‌ها از خود دفاع کنند.

یوسای ۷۹ ساله به دعوت انتشارت «لاگونا» راهی بلگراد شده است. این انتشارات از سال ۲۰۰۸ تاکنون ۱۲ رمان از این نویسنده برنده نوبل را به چاپ رسانده است.

ماریو بارگاس یوسا متولد ۱۹۳۶ از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات آمریکای لاتین به شمار می‌رود. او طی پنج دهه گذشته آثاری چون «سور بز‌»، «خانه سبز‌»، «گفت‌وگو در کاتدرال» و «شهر سگ‌ها» را خلق کرده است. این نویسنده در عرصه‌ سیاست و مقاله‌نویسی هم دست توانایی دارد و آثارش در روزنامه‌های معتبر اسپانیولی‌زبان به چاپ می‌رسد. یوسا در سال ۲۰۱۰ موفق به کسب جایزه‌ نوبل ادبیات شد.

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا