برگزیدگان داستان کوتاه نارنج معرفی شدند Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ پایگاه فرهنگی نارنج اعلام کرد: پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج پنج شنبه 26 آذرماه با برگزاری آیین اختتامیه در تالار فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد ادبیات اقلیت ـ پایگاه فرهنگی نارنج اعلام کرد: پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج پنج شنبه 26 آذرماه با برگزاری آیین اختتامیه در تالار فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جوایز ادبی » برگزیدگان داستان کوتاه نارنج معرفی شدند

برگزیدگان داستان کوتاه نارنج معرفی شدند

برگزیدگان داستان کوتاه نارنج معرفی شدند

ادبیات اقلیت ـ پایگاه فرهنگی نارنج اعلام کرد: پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج پنج شنبه ۲۶ آذرماه با برگزاری آیین اختتامیه در تالار فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم با حضور نویسندگان مطرح کشور، خانم بهاره شفیعی معاون فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و علیرضا صحرائیان  فرماندار شهرستان جهرم، دکتر حسن خوش‌نیت رییس شورای شهر جهرم و آقایان نبی‌الله سلامی و بهرام بشیرزاده مشاورین فرهنگی و اجرایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و همچنین بسیاری از علاقه‌مندان از سراسر استان فارس به کار خود پایان داد.

محمد بادپر مدیر اجرایی این دوسالانه  با اشاره به مطالب فوق گفت: داوران نهایی این دوره  را عباس عبدی از اصفهان، حسن محمودی از تهران  و غلامحسین دهقان از شیراز بر عهده داشتد که در نهایت ۸ اثر برگزیده را معرفی کردند.

بادپر اضافه کرد: با انتخاب حسین محمودی، غلامحسین دهقان و عباس عبدی، داستان‌های «این بالا میان برف‌ها» اثر «مصطفی میرزایی پیهانی» از همدان عنوان نخست، «استاپ ساین» اثر «مرضیه ستوده» از تورنتو کانادا عنوان دوم و داستان «نام و نام خانوادگی» اثر «مرتضی بیاره» از اصفهان عنوان سوم پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج جهرم را به خود اختصاص دادند.

وی گفت: داستان‌های «شبیه یک کلارینت» اثر «افروز جهاندیده» از جهرم، «سفیدی برف سفیدی مه» اثر «احمد داوری»، «در انتهای هستی» اثر «لاله زارع» از تهران، «اسمت را نگو» اثر «وحید باقری» از رشت و «به گریه‌های شعر» اثر «مجتبی شول افشارزاده» از تهران نیز پنج اثر شایسته تقدیری بودند که لوح تقدیر و هدیه این جشنواره را از مسئولان محلی شهرستان جهرم دریافت کردند.

بادپر حضور نویسندگان سرشناس استان از جمله ابوتراب خسروی، محمد کشاورز، ندا کاووسی‌فر، طیبه گوهری، شهربانو بهجت، فرشته توانگر، محسن پورابراهیم، محمد رضا پورابراهیم و حسین مقدس  در آیین اختتامیه را از جمله نقاط قوت این مراسم عنوان کرد و گفت همه تلاش و کوشش برگزارکنندگان این دوسالانه ایجاد همدلی بین نویسندگان کشور است.

بادپر در ادامه از رونمایی کتاب «مجموعه داستان نارنج» به کوشش سناءالدین فرهنگ جهرمی خبر داد و  یادآور شد: این کتاب مربوط به داستان های برگزیده دومین دوره داستان کوتاه نارنج بود که پس از پیگیری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان بالاخره در پنجمین دوره منتشر شد.

بادپر با اشاره  به اهدای عروسک ویژه این دوسالانه به نام نارنگ به برگزیدگان نخست این دوسالانه ایجاد نمایشگاه کتاب و نمایشگاه عکاسی در حاشیه این مراسم را از دیگر نکان قابل توجه این دوسالانه دانست و تصریح کرد: دکور مراسم اختتامیه با زحمات دوماه خانم فاطمه حاتمی‌زاده شکل گرفت که البته توانست بسیار مورد توجه شرکت‌کنندگان نیز قرار بگیرد.

ادبیات اقلیت / ۲۸ آذر ۱۳۹۴

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا