برگزیدگان فراخوان داستان کوتاه و روایت با موضوع «بحران آب» + متن کامل آثار Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ فراخوان داستان و روایت با موضوع بحران آب، در مرداد 1400 منتشر شد و در طول مدت این فراخوان آثار متعددی به این فراخوان ارسال شد. بحران آب بزرگ‌ترین ادبیات اقلیت ـ فراخوان داستان و روایت با موضوع بحران آب، در مرداد 1400 منتشر شد و در طول مدت این فراخوان آثار متعددی به این فراخوان ارسال شد. بحران آب بزرگ‌ترین Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » برگزیدگان فراخوان داستان کوتاه و روایت با موضوع «بحران آب» + متن کامل آثار

برگزیدگان فراخوان داستان کوتاه و روایت با موضوع «بحران آب» + متن کامل آثار

برگزیدگان فراخوان داستان کوتاه و روایت با موضوع «بحران آب» + متن کامل آثار

ادبیات اقلیت ـ فراخوان داستان و روایت با موضوع بحران آب، در مرداد ۱۴۰۰ منتشر شد و در طول مدت این فراخوان آثار متعددی به این فراخوان ارسال شد.

بحران آب بزرگ‌ترین بحران قرن جدید است؛ تغییر اقلیم، فرسایش زیست‌محیطی، ضعف مدیریتی و اسراف در مصرف، همگی از عوامل به‌وجودآورنده یا تشدیدکنندۀ این بحران‌اند. با توجه به اهمیت این موضوع طی فراخوانی از شرکت‌کنندگان خواستیم از مواجهۀ خود را با بحران‌های ناشی از کمبود آب بنویسند. خوشبختانه بررسی آثار نشان از نگاه متنوع نویسندگان در داستان‌ها و روایت‌ها داشت. همچنین توجه در آثار به استان خوزستان و دیگر مناطق کشور که بیش از مناطق دیگر از بحران آب رنج می‌برند، کاملاً مشهود بود.

این فراخوان به دبیری رامین سلیمانی برگزار شد و بهاره حجتی، محمدجواد روزگار و امین علیزاده در بررسی آثار او را یاری دادند.

از میان آثار ارسالی سه اثر در بخش داستان کوتاه و سه اثر در بخش روایت برگزیده شدند که عناوین و متن کامل این آثار به این شرح است:

آثار برگزیدۀ بخش داستان کوتاه:

«وشن» اثر مریم عزیرخانی

«عروس» اثر محمد یاری‌کیا

«آش نذری» اثر راحله فاضلی‌جا

آثار برگزیدۀ بخش روایت:

«آخرین خون‌بس» اثر زهره شکراللهی

«دیوار» اثر مریم عزیزخانی

«شمایل» اثر محبوبه سلاجقه

ادبیات اقلیت / ۳ مهر ۱۴۰۰

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا