فراخوان نخستین دوره جایزه ادبی نبشت Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ فراخوان نخستین دورۀ جایزه ادبی نبشت: مجلۀ ادبی نبشت در آغاز سومین سال خود جایزه‌ ادبی نبشت را با هدف تشویق نویسندگان به خلاقیت و ترویج کتاب‌خوانی ادبیات اقلیت ـ فراخوان نخستین دورۀ جایزه ادبی نبشت: مجلۀ ادبی نبشت در آغاز سومین سال خود جایزه‌ ادبی نبشت را با هدف تشویق نویسندگان به خلاقیت و ترویج کتاب‌خوانی Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جوایز ادبی » فراخوان نخستین دوره جایزه ادبی نبشت

فراخوان نخستین دوره جایزه ادبی نبشت

جایزه ای برای داستان نویسانی که هنوز کتاب چاپ نکرده اند!
فراخوان نخستین دوره جایزه ادبی نبشت

ادبیات اقلیت ـ فراخوان نخستین دورۀ جایزه ادبی نبشت:

مجلۀ ادبی نبشت در آغاز سومین سال خود جایزه‌ ادبی نبشت را با هدف تشویق نویسندگان به خلاقیت و ترویج کتاب‌خوانی بنیان‌گذاری کرده است. این جایزه هر ساله به بهترین داستان کوتاهی داده خواهد شد که در مسابقه‌ی سالانه برنده شناخته شود.

در حال حاضر مبلغ این جایزه برای داستان برنده‌ی رتبه اول ۱۰۰۰، رتبه دوم ۵۰۰ و رتبه‌ی سوم ۲۵۰ دالر [دلار] آمریکایی در نظر گرفته شده است. پول این جایزه نیز به صورت داوطلبان توسط حامیان و دوستان مجله نبشت تامین می‌شود. به داستان‌های چهارم تا دهم تقدیرنامه اعطا خواهد شد. هدف این است که ده داستان انتخاب شده هر ساله به شکل یک کتاب منتشر و در صورت امکان به دیگر زبان‌ها نیز ترجمه شود.

شرایط اصلی شرکت در جایزه ادبی نبشت

۱) در حال حاضر این مسابقه برای نویسندگانی‌ست که تا به حال کارهایشان را به صورت یک کتاب منتشر نکرده‌‌اند. به این ترتیب، می‌توان تقریبا مطمئن شد که شرکت کنندگان با کسانی به رقابت می‌پردازند که کم و بیش در یک سطح قرار دارند.

۲) داستان‌های ارسالی باید حداقل ۲۵۰۰ و حداکثر ۸۰۰۰ کلمه باشند.

۳) داستان‌ها باید در یک فایل وورد فرستاده شود. داستان‌هایی که به شکل پی‌دی‌اف یا دیگر قالب‌ها ارسال شود، در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.

۴) متن داستان باید حتما ویرایش شده باشد. نگارش درست یکی از مواردی است که برای امتیاز دادن در نظر گرفته خواهد شد. ‌

۵) داستان‌ باید قبلا در جایی (از جمله در نبشت) منتشر نشده باشد و بعد از ارسال داستان نیز نشر نشود.

۶) آخرین مهلت ارسال داستان ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ برابر با ۱۰ عقرب (آذر) ۱۳۹۵ است.

۷) داستان‌ها را به ایمیل: competition@nebesht.com بفرستید و به nebesht.com@gmail.com نیز کپی کنید.

۸) پس از ارسال یک داستان یک ایمیل اتوماتیک جهت تایید دریافت داستان ارسال خواهد شد. سوالات مشخص خود در مورد مسابقه را می‌توانید به ای‌میل: nebesht.com@gmail.com بفرستید.

۹) داوران جایزه‌ ادبی نبشت گروهی از نویسندگان شناخته شده ایرانی و افغان خواهند بود. نام داوران بعد از پایان مهلت ارسال داستان اعلام خواهد شد.

۱۰) هیچ محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در این مسابقه وجود ندارد.

فهرست نهایی پنجاه داستان برتر تا پایان ماه دلو (بهمن) تکمیل شده و به هیئت داوران ارسال خواهد شد. روند امتیازدهی به داستان‌ها توسط داوران در سه ماه بعد انجام می‌شود و ده داستان برگزیده‌ی مسابقه در تاریخ دهم مارچ ۲۰۱۷، برابر با بیستم حوت (اسفند) ۱۳۹۵ همزمان با سومین سالگرد فعالیت مجله ادبی نبشت اعلام خواهد شد. از همین حالا در انتظار دریافت داستان‌های شما هستیم.

مجله نبشت از هرگونه حمایت مالی از جایزه‌ ادبی نبشت استقبال می‌کند. جزییات در این مورد به زودی اعلام خواهد شد.

ادبیات اقلیت / ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا