فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ ادبی بهرام صادقی Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ فراخوان سومین دوره جایزه ادبی بهرام صادقی منتشر شد. در این فراخوان که چهارم مهر 1395 در خوابگرد منتشر شد، آمده است: سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهر ادبیات اقلیت ـ فراخوان سومین دوره جایزه ادبی بهرام صادقی منتشر شد. در این فراخوان که چهارم مهر 1395 در خوابگرد منتشر شد، آمده است: سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهر Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جوایز ادبی » جایزه بهرام صادقی » فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ ادبی بهرام صادقی

فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ ادبی بهرام صادقی

فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ ادبی بهرام صادقی

ادبیات اقلیت ـ فراخوان سومین دوره جایزه ادبی بهرام صادقی منتشر شد. در این فراخوان که چهارم مهر ۱۳۹۵ در خوابگرد منتشر شد، آمده است:

سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی برای داستان کوتاه را، در دو بخش هیئت داوران و داوری خوانندگان، از امروز آغاز می‌کنیم. استقبال داستان‌نویسان از دوره‌ی دوم این مسابقه بسیار فراتر از حد انتظار ما بود. از این رو مصمم شدیم تا، با جلب حمایت دیگران، این رودخانه‌ی خیال‌‌ و خلاقیت هم‌چنان جاری بماند. در کنار حمایت‌های فردی اهل فرهنگ، حامی جدید سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی، شرکت «ارتباط فردا» ست که مدیران آن، هم‌چون اغلبِ ما، آینده را دنیای خلاقیت می‌دانند. و همچون دوره‌ی دوم، «کتابخوان طاقچه» نیز در بخش جنبی مسابقه، یعنی داوری خوانندگان، دست ما و شما را خواهد گرفت.

در سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی، هیئت انتخاب دست‌کم ۲۰ اثر بهتر را برمی‌گزیند و به مرحله‌ی داوری نهایی می‌فرستد تا جمع داوران سه داستان برتر را معرفی کنند. نویسندگان آثار برتر ضمن دریافت لوح تقدیر جایزه، در مجموع ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه‌ی نقدی دریافت خواهند کرد. افزون بر این، همه‌ی داستان‌های منتخب در سایت خوابگرد و نیز در کتابخوان طاقچه منتشر خواهد شد و شرکت ارتباط فردا از همه‌ی نویسندگان این آثار نیز تقدیر خواهد کرد.

هیئت داوران:
فرشته احمدی، حسین پاینده، علی خدایی، حسین سناپور، محمدحسن شهسواری
هیئت انتخاب:
فرشته احمدی، علی خدایی، محمدحسن شهسواری
دبیر جایزه: رضا شکراللهی

جوایز:
داستان برگزیده‌ی نخست: لوح تقدیر و مبلغ دو میلیون تومان
داستان برگزیده‌ی دوم: لوح تقدیر و مبلغ یک و نیم میلیون تومان
داستان برگزیده‌ی سوم: لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان
و تقدیر شرکت «ارتباط فردا» از همه‌ی نویسندگان آثار منتخب، که دست‌کم ۲۰ نویسنده خواهند بود.

آیین شرکت در جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی

ـ موضوع داستان‌ها آزاد است.
ـ هر داستان‌نویس فقط با یک داستان و با یک آدرس ایمیل مستقل می‌تواند در جایزه شرکت کند.
ـ داستان باید در فایل ورد (word) و با فونت نازنین شماره‌ی ۱۴ و به صورت ضمیمه‌ی ایمیل فرستاده شود.

لطفاً به نکات زیر دقت کنید:
ـ کپی کردن داستان در متن (بدنه‌ی) ایمیل مجاز نیست. یعنی حتماً باید به صورت فایل ضمیمه باشد.
ـ حجم داستان نباید از ۵۰۰ کلمه کم‌تر و از ۵ هزار کلمه بیشتر باشد.
ـ برای شرکت در مسابقه باید داستان خود را فقط به ایمیل sadeghiaward@gmail.com بفرستید.
ـ در داخل فایل ارسالی و پیش از متن داستان (نه متن ایمیل و نه فایل جداگانه)، این مشخصات را دقیقاً به این ترتیب ذکر کنید:
اسم داستان
نام و نام خانوادگی نویسنده
سن
نشانی ایمیل
تلفن تماس
استان (و شهر)
و اگر خارج از ایران هستید، کشور محل اقامت

(این مشخصات در دبیرخانه محفوظ می‌ماند و صرفاً برای تهیه‌ی گزارش نهایی جایزه استفاده خواهد شد. شایان ذکر است که داوران محترم نیز آثار را بدون نام نویسنده و سایر مشخصات، دریافت و داوری خواهند کرد.)

راه حل آسان:

پیشنهاد ما این است که این فایل word نمونه را از این لینک دانلود کنید. سپس مشخصات و متن داستان خود را جایگزینِ محتوای داخل فایلِ نمونه کنید. بعد از ذخیره کردنِ آن، نام فایل را هم به اسم داستان خودتان تغییر دهید و بفرستید.

به این موارد هم دقت کنید:

ـ از فرستادن آثار چند نفر به طور مشترک در یک ایمیل واحد خودداری کنید.
ـ داستان ارسالی نباید قبل از این جایزه‌، در هیچ جایزه‌ی دیگری جزو آثار «برنده» اعلام شده باشد.
ـ داستان ارسالی نباید قبلاً در هیچ کتاب یا نشریه‌ی کاغذی به طور رسمی منتشر شده باشد. این محدودیت شامل دوره‌ی زمانی برگزاری جایزه نیز می‌شود. بر این اساس، هر داستانی که تا پایان بهمن ۱۳۹۵ ناقض این شرط شود و دبیرخانه از آن اطلاع یابد، از روند داوری حذف می‌شود.
ـ هر‌ فارسی‌نویسی با هر ملیتی می‌تواند با یک داستان به زبان و با خط فارسی در این مسابقه شرکت کند.

چگونه از ثبت اثر خود در مسابقه مطمئن شویم؟

برگشت نخوردن ایمیل شما به معنای رسیدن آن است. با این‌ حال، بعد از ارسال اثر به ایمیل جایزه، یک ایمیل رسید به صورت خودکار برای شما فرستاده می‌شود (بخش اسپم ایمیل خود را هم ببینید.) رعایت نکردن هر یک از موارد آیین‌نامه‌ی شرکت در جایزه ممکن است به حذف اثر شما بینجامد. بنابراین، پیش از ارسال ایمیل، همه چیز را با دقت بازنگری کنید.

تقویم جایزه:

مهلت ارسال آثار: تا ساعت ۲۴ سی‌ام آبان‌ ماه ۱۳۹۵ (تمدید نخواهد شد.)
اعلام و انتشار آثار منتخب: پایان دی ‌ماه ۱۳۹۵
معرفی برگزیدگان نهایی: اسفند ماه ۱۳۹۵

هم‌چنین یادآور می‌شویم:
جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی در ایران برگزار می‌شود و ناگزیر است حداقل‌های عرفِ چاپ و نشر داستان در ایران را رعایت کند.
جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی به هیچ نهاد دولتی یا غیردولتی وابسته نیست و هزینه‌ی برگزاری و جوایز آن با حمایت شرکت «ارتباط فردا»، که آینده را دنیای خلاقیت می‌داند، و «کتابخوان طاقچه»، که بهترین ابزار خرید و مطالعه‌ی کتاب الکترونیک است، و همیاری برخی دوستارانِ فرهنگ تأمین می‌شود.
این جایزه با همکاری فنی و هنری و دفتریِ شماری از دوستان، از جمله نوید خادم (مسئول فنی) و ایمان خاکسار (مدیر هنری)، برگزار می‌شود.

ادبیات اقلیت / ۶ مهر ۱۳۹۵

کانال سایت ادبیات اقلیت در تلگرام

پاسخ (1)

  • مهدی

    مایه ی تاسفه وقتی نگاه میکنیم به داوران دوره ی اول و با داوران دوره های بعدی مقایسه ش می کنیم. دوره ی اول یه عده نویسنده ی حرفه ای و جدی انتخاب شده بودن که به نوعی مربوط به جریان «ادبیات اقلیت» بودن. حالا یه عده نویسنده / ژورنالیست که کارهاشون فقط جنبه ی سرگرمی داره، به عنوان داور انتخاب شده ن. شهسواری و سناپور، با داستانهای بی محتوا و سرگرم کننده، در حدی نیست که داور جایزه ای باشه که اسم بزرگی مثل «بهرام صادقی» روشه.
    حسین پاینده که همه جا ادعا کرده که دکترای نظریه و نقد ادبی از دانشگاه ساسکس داره، در حالی که اصلن چنین رشته ای توی اون دانشگاه وجود نداره و این آدم با مدرک دروغی، خودش رو کرده هیئت علمی ادبیات فارسی.
    واقعن مایه ی تاسفه که این آدما اجازه میدن به خودشون که از اسم بهرام صادقی استفاده کنن.

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا