فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد Reviewed by Momizat on . ادبیات اقلیت ـ دبیرخانه نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران دعوت کرد آثار خود را در چهار گروه «داستان بلند و رمان» ادبیات اقلیت ـ دبیرخانه نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران دعوت کرد آثار خود را در چهار گروه «داستان بلند و رمان» Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » خبر و گزارش » جوایز ادبی » جایزه جلال آل احمد » فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

فراخوان نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

ادبیات اقلیت ـ دبیرخانه نهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از نویسندگان، پژوهشگران، پدیدآورندگان و ناشران دعوت کرد آثار خود را در چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان کوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» به این دبیرخانه معرفی کنند.

بر اساس اعلام دبیرخانه این جایزه، کتاب‌هایی که برای نخستین بار در سال ۱۳۹۴ منتشر شده باشند و این کتاب با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در داخل کشور به چاپ رسیده باشد، امکان شرکت در عرصه رقابتی جایزه را خواهند داشت. همچنین آثار باید در یکی از چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان کوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» قرار گیرند تا بتوانند در همین زمینه‌ها با سایر کتاب‌ها به رقابت بپردازند.

طبق اعلام دبیرخانه نهمین جایزه جلال آل‌احمد، مهلت ارسال آثار، ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۵ است و صاحبان آثار می‌توانند کتاب‌های خود را به نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه اعرابی (پنجم)، پلاک ۶، بنیاد شعر و ادبیات داستانی، دبیرخانه جایزه ادبی جلال آل‌احمد کدپستی ۱۵۸۵۶۳۴۹۷۱ بفرستند.

همچنین شماره‌های ۸۸۳۱۸۶۴۶-۰۲۱ داخلی ۳۰۳ و ۳۰۴ و دورنگار: داخلی ۱۰۲ پاسخگوی صاحبان آثاری است که می‌خواهند برای دریافت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه نهمین جایزه جلال آل‌احمد تماس بگیرند.

جایزه ادبی جلال آل‌ احمد یک جایزه ادبی دولتی است که به منظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده است. این جایزه به نام جلال آل احمد و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۷ نخستین دوره خود را در سال‌روز تولد آل‌ احمد آغاز کرد.

مؤسسه بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان قرار است در آذر ماه هر سال مقارن با تولد جلال آل احمد جشنواره جایزه ادبی جلال آل احمد را برگزار کند. هدف از اهدای جایزه، «ارتقای زبان و ادبیات ملی- دینی» از رهگذر بزرگداشت پدید آورندگان آثار برجسته، بدیع و پیشرو اعلام شده است.

ادبیات اقلیت / ۱۴ مهر ۱۳۹۵

تمامی حقوق برای پایگاه اینترنتی «ادبیات اقلیت» محفوظ است.

رفتن به بالا